Duran Toplar – Taç Bölümü

Saha içerisinde ki tüm fırsatlar, bizi gole götüren en büyük etkenlerdir. Duran toplar dendiğinde aklımıza sadece köşe vuruşu veya serbest vuruşlar gelmemeli. Taçlarda etkili bir asist aracına dönüşüp, ummadık pozisyonlardan gol çıkarmamıza sebep oluyor. Biz de bu bölümde bunlara ağırlık vereceğiz.

Bölüm 1: Kullanan Adam Nasıl Belirlenmeli?

Taç kullanan oyuncuların temel ihtiyacı uzun taç olarak bilinir. Uzun taç özelliği ne kadar iyiyse, kullandığı taçlar o kadar etkili olur. Bununla beraber oyun tercihi olarak eklemeniz gereken temel bir özellik var. Faydası olup, zararı olmadığını belirtmeliyim. Gelişim sekmesine gelip, antrenman bölümüne girin. Bunun arkasından yeni oyun karakterini konuş seçeneğine girip, teknik özelliklerden uzun ve yere paralel taçlar atar özelliğini aktifleştirmeye çalışın. Bunu kabul ettirip, uzun taçları etkili olan bir oyuncuyla rahatlıkla gol pozisyonlarına sokabilirsiniz.

Bölüm 2: Pozisyonları Nasıl Olmalı?

Uzun taçlar konusunda konumlanma oldukça önemlidir. Rakibin pozisyon alma olasılığı, kalecinin çıkmasıyla beraber oluşabilecek kargaşayı hesaplamak önemli. Taçlarda arkaya aşırtmak oldukça zor olacağından, ön direğe göndereceğimiz toplar sayesinde pozisyona girmeyi amaçlıyoruz. Bunlar sürekli gol olacağını vs düşünmeyin. Ufak bir avantaj olmasıyla ilgili olduğunu belirteyim.

Öne sarkan ve kaleciyi şaşırtabilecek 3 farklı oyuncumuz olacak. Topun sekmesini kullanıp, fırsatçılığımızı konuşturacağız. Bu söylediklerim oyun içerisinde nasıl olacak? Bunu gösterebileceğim bir örnek gif’im olacak.

Golün oluşumu size şans vari gelebilir. Bunun etkisi olabilir ama kaleci hataları, defans kargaşaları bizim için kıymetli olacaktır. Uzun toplar sayesinde pozisyon üretmeyi, gol bulmayı hedefleyen bir düşüncemiz var. Taç kullanan isimlerin önemli olduğunu, doğru ve uzun taçların etkili olacağını unutmayalım.

Bunun üzerine hala çalışıyorum. Tam olarak başarılı olduğunu söyleyemem. Hala eksik yanları, oturmamış düzenleri var. Üstünde çalışıp, eksik yanlarını maçlarda görmeye çalışıyorum. Uzun topta başarılı olduğum gibi farklı formasyona geçiş yapacağımı da belirteyim.

Ceza sahasına fazla inanıyorum ve bu yüzden defans oyuncularımızı da gönderdim. 3’lü savunmaya dönüş yaptığım için 3 stoperim de orada bulunuyor. Bununla berabe 2 forvet oyuncum da orada olması, durumu karıştırmamıza ve olanakları arttırmamıza sebep oluyor. Kalecinin hatalı çıkması, defans oyuncuların hava topunu sektirmesiyle gol pozisyonuna gireceğiz. Bu diziliş ile tam olarak ne yaptığımızı ve defans oyuncularım nereye hareketlendiğini göstermem lazım. Hemen alttaki posta gelelim.

Uzun boylu olmasının yanı sıra temel özelliklerin de iyi olması avantajımıza olduğunu unutmayın. Kaleci müdahale etmeye çıkmasıyla birlikte önünde ki engellerle uğraşırken, defans oyuncumuz ipi çekiyor. Tabi gol olmaktasa 2 farklı direğe çarpması da benim şanssızlığım olmuş.

Konuyu daha fazla uzatmayıp, buradan sonlandırmak istiyorum. Amacım belli ve temel olarak iyi gittiğimizi düşünüyorum. Sizde bunu deneyip, olumlu sonuç aldığınızda benimle iletişime geçebilirsiniz.

Şifre: www.sinyorselim.com

Taç taktiğini indirmek için tıklayın.

SinyorSelim
Hakkımda ki yazımı buraya sığdırmak, kıstırmak olmazdı. Detaylarını öğrenmek için Ben Kimim? sayfasına bakmanı önerebilirim.