Mali Durum | Hazırlık Maç Gelirleri #1

Oyunu daha gerçekçi bir hale getirmek, oynatmak için gereken bazı ince ve detaylı işler var. Mesela gelir elde etmek, aylık giderlerini yaz aylarında arttırmak için yapılan basit ama dikkatsiz bir dönem var. Kamp dönemleri, hazırlık maçlarında gelir yerine geçiş sürecini atlatmak için seçilen takımlar var. Bunların yerine her sene ilerlettikçe artan gelirlerin olduğunu unutmayalım.

Hazırlık maçları geliri az olan ama etkili bir para kazanma yöntemidir. Takımın uyumunu arttırırken, oyuncular birbirine ısınırken de para kazanmanızı sağlıyor. Doğru takımlarla maçları seçip, kabul ettirebilirseniz oyuncu maaşı yada bonservis bedelini çıkartabiliyorsunuz. Tabi bu bütçeye işliyor mu diye sorarsanız tabi ki etkisi olmuyor. Burada ki amaç aylık geliri dengelemek veya artıya geçirmek gibi düşünebilirsiniz. Tabi gerçekçiliği arttırmakta bunun yanında ufak bir tarafı diyelim.

Görsel içerisinde paylaştığım maçların geliri ve ödeyeceğimiz para belirtiliyor. Düz mantıkla bakarsak ve 4lü olan maçları 8li yaptığımızı düşünürsek net gelirimiz €950B olabilir. Para harcamayı sevmeyen, az maliyetli isimlere yönelenler içinde bonservis parasını çıkartmış oluyoruz. 🙂

SinyorSelim
Hakkımda ki yazımı buraya sığdırmak, kıstırmak olmazdı. Detaylarını öğrenmek için Ben Kimim? sayfasına bakmanı önerebilirim.